Licencjonowany Latarnik PCRS

Witam

Jestem trenerem kompetencji cyfrowych specjalizującym się w prowadzeniu zajęć dla osób w wieku powyżej 50 lat.

Poprzez Stowarzyszenie Miasta w Internecie otrzymałem grant na przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń/wykładów mających na celu przybliżenie osobom starszym tematyki cyfrowego świata. Działania te mają pomóc seniorom w przełamywaniu barier technologicznych i mentalnych przez co będą przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu w grupie osób 50+

Wykłady i szkolenia

Prowadzę wykłady ogólne pokazujące że tak naprawdę cyfrowy świat już nas otacza, oraz różne wykłady profilowane np. "Obsługa katalogu bibliotecznego", "Darmowe rozmowy przez Internet", "Cyfrowe nośniki informacji". Zapytania o konkretną tematykę szkolenia proszę kierować na e-maila.

W przypadku wykładu liczbę uczestników spotkania najczęściej określa dostępna przestrzeń i ilość chętnych, jednak w przypadku warsztatów jest to 8-10 osób.

W zależności od warunków lokalowych Seniorzy oglądają prezentację towarzyszącą prelekcji z projektora, w takim przypadku jest potrzeba zacienienia miejsca z ekranem, lub na monitorach komputerowych jeżeli warunki sprzyjają takiej formie. W przypadku niektórych prezentacji jest wymagany dostęp do Internetu.

Podczas spotkań robiona jest dokumentacja fotograficzna, którą się chętnie dzielę z organizatorem i uczestnikami spotkania.

Opłaty

Zajęcia są bezpłatne dla uczestników i organizacji w których się odbywają, koszt ich prowadzenia pokrywany jest z grantu.

Grant wyklucza prowadzenie jakichkolwiek akcji reklamowych czy promujących konkretny produkt lub usługę podczas spotkania, tak więc spotkanie nie może być osadzone w jakiejś akcji marketingowej.

Od uczestników spotkania wymagane jest wyłącznie podpisanie się na liście obecności (link niżej) abym mógł dla stowarzyszenia Miasta w Internecie zaraportować swoje działania w celu rozliczenia grantu.

Współpraca

Od instytucji współpracującej oczekuję jedynie nieodpłatnego zorganizowania grupy seniorów i udostępnienia przestrzeni w celu odbycia spotkania.

Rejestrację chętnych na spotkanie mogę przyjmować telefonicznie bezpośrednio od zainteresowanych, jednak najczęściej jednostka współpracująca woli sama gromadzić zgłoszenia aby mieć lepsze rozeznanie co do ilości osób i dysponowania dostępnymi miejscami.

Materiały informacyjne

Kontakt

Arkadiusz Stęplowski

gsm: 535778077

email: latarnik@vj.pl

Profil na portalu latarnicy.pl